Powered by VNK-L 2023

Button Powered by vnk-l 2023 (1)

Op deze pagina vind je een overzicht van de koren die in 2023 een bijdrage hebben ontvangen vanuit de Powered by VNK-L-regeling. De projecten van deze koren dragen bij aan de speerpunten van VNK-L, zoals het stimuleren van kinder- en jeugdzang en het levendig houden van het koorleven in Limburg.

472268558_1184525033121656_1482697780878376533_n

Limburgse Koorschool
De Limburgse Koorschool is een gerenommeerde muziekschool in Limburg die zich richt op koorzang en muzikale vorming voor kinderen en jongeren. Al meer dan 40 jaar helpt de school jonge talenten hun muzikale vaardigheden te ontdekken en te ontwikkelen. Ze wil bij de jeugd een blijvende passie voor zingen en muziek aanwakkeren. Onder de naam Cantarella – één van de koren van de school – organiseert de Limburgse Koorschool diverse activiteiten en optredens. Geïnteresseerden kunnen vrijblijvend een paar keer meedoen om te kijken of het iets voor hen is.

Ontwerp zonder titel (6)

Koor Fusion
Fusion is een vocaal ensemble uit Sittard. Onder leiding van dirigent Esther Zaad brengt de groep bekende popnummers op een unieke manier: a capella of met minimale begeleiding, altijd meerstemmig – meestal vierstemmig of meer.

Met een gevarieerd repertoire, een mooie samenklank en doordachte regie weet Fusion het publiek echt te raken. Ondanks de bescheiden bezetting van 14 zangers en zangeressen, heeft de groep indrukwekkende prestaties neergezet. Zo werd Fusion uitgeroepen tot Limburgs Koor van het Jaar tijdens het Klankkleur-festival in zowel 2022 als 2024, met uitzonderlijk hoge scores.

Logo_Sezako2011-transparant

Sevenums Zang Koor Sezako
Sezako is een energiek gemengd a capella-koor uit Sevenum, bestaande uit 27 leden. Het koor zingt lichte muziek en werkt graag met thema’s, wat telkens zorgt voor afwisselende programma’s en verrassende themaconcerten. Sinds de oprichting in 1991 is Sezako uitgegroeid tot een hechte en enthousiaste groep met een liefde voor muziek en samenzang.

Ben je nieuwsgierig? Loop gerust eens binnen tijdens een repetitie! Sezako oefent elke maandagavond van 19:30 tot 21:30 uur in de Wingerd in Sevenum. Meedoen mag vrijblijvend – iedereen met zin om te zingen is welkom.

Ontwerp zonder titel (8)

Zanglust Geleen
Gemengd koor Zanglust Geleen is een koor met een rijke geschiedenis. Het koor is in 1908 opgericht door 8 mannen. Zij vormden reeds een dubbel kwartet. Na een uitstekend verlopen concours, besloten zij op “ledenjacht” te gaan en weldra bestond het koor uit zo’n 40-tal heren. Glorierijke jaren braken aan, totdat een mislukt verlopen concours een breuk in het gezelschap veroorzaakte. Geleen was plotseling twee mannenkoren rijk. Echter maar even, want Zanglust werd alras omgevormd tot een gemengd koor. Dit gemengd koor werd snel bekend in de onmiddellijke en verre omgeving.

492417755_1349748239978098_9139813100879688257_n

4-Gesang op reis
Nederlands kwartet zingt originele Oostenrijkse volksmuziek, a capella Viergesang, bestaand uit: Ute, Lea, DeAnna en Jo.

Over het project
Elkaar leren kennen en met elkaar zingen stond centraal op deze dag. Alle zangers en zangeressen die in koren van Ute Jobes zingen of zongen, maar ook collegadirigenten en andere zangeressen en zangers waren uitgenodigd. Overdag waren er workshops onder leiding van twee topdirigenten: Hans Leenders en Rohan Poldervaart. Deelnemers konden zich hiermee verdiepen in hedendaagse koormuziek en Renaissance koormuziek.

Ute Jobes blikt terug: “Met de workshops van Hans en Rohan werden de zangers en zangeressen uit de comfortzone gehaald en beleefden ze een cross-over van genres. Het kijken over de rand van je eigen bekend koorgenre werd gestimuleerd.”

Untitled

Maasbrees Mannenkoor
Het Maasbrees Mannenkoor bestaat al sinds 1960 en ontwikkelt zich steeds meer tot een veelzijdig koor met een breed repertoire. Ze zingen muziek uit allerlei stijlen, van klassieke stukken tot Beatles-liedjes, en van Byzantijnse gezangen tot nummers van Rowwen Hèze. Tijdens verschillende optredens wordt het koor vaak begeleid door pianist Paul Keijsers. In het verleden stond het koor onder leiding van dirigenten als Sjraar Janssen, Theo Timp en Jan Mertens.

Schermafbeelding 2025-05-16 133002

St Gregoriusvereniging Roermond
De Sint-Gregoriusvereniging in het bisdom Roermond is de overkoepelende organisatie voor ruim 500 kerkelijke koren en 13.000 kerkzangers in Limburg. Ze bevordert de kwaliteit van de liturgische muziek binnen de Rooms-Katholieke Kerk, onder leiding van de bisschop van Roermond.

De vereniging ondersteunt koren met cursussen, studiedagen en advies over liturgische muziek. Ook helpt ze bij het vinden van dirigenten of organisten en reikt ze eretekens uit bij jubilea. Ze zet zich actief in voor het behoud van gregoriaanse en meerstemmige kerkmuziek.

Schermafbeelding 2025-05-16 133221

VG Odeon & Popkoor Galou
Popkoor Galou uit Gulpen werd opgericht in 1996 en is sindsdien uitgegroeid tot een succesvol en bijzonder koor. Galou staat bekend om zijn openheid voor originele ideeën en verrassende optredens. Wat Galou echt uniek maakt, is de hechte band binnen de groep – als je een concert bijwoont, voel je meteen dat je kijkt naar een hechte vriendengroep die met plezier en passie samen muziek maakt. Die gezamenlijke overtuiging en het enthousiasme van de leden zorgen voor optredens die het publiek raken én bijblijven.

Schermafbeelding 2025-05-16 133422

Vocal Group Odeon uit Maastricht is een a capella groep met 20-25 leden, bekend om haar unieke mix van muziek, theater en humor. Sinds de oprichting in 1982 is Odeon uitgegroeid tot een eigenzinnig koor dat zowel muzikaal als visueel weet te verrassen – alles wordt uit het hoofd gezongen én met choreografie gebracht. Hun theaterconcerten, zoals Odeonatic, iOdeon en Six Feet Odeonder, trekken steeds opnieuw de aandacht.

Onder leiding van Jacqueline Nelissen zoekt Odeon steeds naar uitdaging, ook in samenwerkingen met andere gezelschappen zoals Opera Compact. Ze repeteren elke donderdagavond in Maastricht en hebben meerdere prijzen gewonnen, waaronder tijdens het Limburgs Korenfestival en het Deutsches Chorfest in Leipzig.

Odeon is geen standaard koor – en dat is precies de bedoeling.

tovoco

T’Voco
T’Voco: de naam is ontstaan uit de leden zelf. Het is een afkorting van Tijdelijk Vocaal Collectief, wat de lading goed dekt van wie T’Voco is. Een Zuid-Limburgs projectkoor dat kamerkoren in deze regio verbindt. Geen concurrent, maar een samenwerkingsverband. Het is de liefde voor zingen die T’Voco bindt. Dat is goed gelukt.

Onder leiding van Ute Jobes en in samenwerking met Jo Loupen als organist en met solisten Vincent Kusters en Lien Haegeman heeft T’Voco een heel mooi concert gegeven. Er waren rond de 120 bezoekers. De kerk in Rolduc was goed gevuld. Dat had de Orgelkring al jaren niet meegemaakt.

Logo-kleur-1

Koor Reconnected
Reconnected is een gemengd koor uit Voerendaal met ruim 40 leden. Ze brengen meerstemmige muziek in verschillende talen, van Nederlands en Engels tot Zweeds en Afrikaans. Het repertoire is modern en afwisselend, met nummers als Africa, Avond en Skyfall, en valt goed in de smaak bij het publiek.

Jaarlijks organiseert Reconnected het eigen voorjaarsconcert La Primavera en doet het koor mee aan de Boete Repetiesje, een openluchtrepetitie met andere verenigingen. Ook in december zijn ze actief met kerstoptredens én hun traditionele wafelactie.

Schermafbeelding 2025-05-16 134159

Koor Quint
Quint is een ambitieus vrouwenkoor uit de regio Venlo dat klassieke én lichte muziek combineert met sterke presentatie en muzikaliteit. Onder leiding van Esther Zaad zingen zo’n 20 vrouwen met veel energie én plezier. Quint is meervoudig prijswinnaar, waaronder Nederlands Koor van het Jaar 2016 en Inspiratiekoor VNK-L 2023. Het koor repeteert op woensdagavond in Tegelen en straalt saamhorigheid, kwaliteit en passie voor zang uit.

Benieuwd naar de andere koren die de Powered by VNK-L-regeling hebben gekregen en wat zij met deze regeling gedaan hebben?
Bekijk dan ook de projecten uit andere jaren waarin de Powered by VNK-L-regeling is uitgereikt. Laat je inspireren door de diversiteit aan initiatieven en de impact die deze regeling heeft gehad op het koorleven in Limburg!