Canto Rinato uitgeroepen tot Limburgs Koor van het jaar 2019

In het weekend van 4, 5 en 6 oktober 2019 stond TheaterHotel De Oranjerie in Roermond in het teken van de Limburgse Koordagen 2019, georganiseerd door het Verbindend Netwerk Koorzang Limburg (VNK-Limburg) en het Huis voor de Kunsten Limburg. (Koor)zangliefhebbers namen deel aan inspirerende workshops, bezochten mooie concerten en er vonden prachtige optredens plaats waarbij koren kans maakten op allerlei prijzen. Gisteravond maakten Hubert Mackus, gedeputeerde van de Provincie Limburg, en juryvoorzitter John Damsma de winnaars bekend. Canto Rinato onder leiding van Anton Kropivšek werd uitgeroepen tot Beste Limburgs Koor van het Jaar 2019.

191006-72-Foto_Stan_Keulen

Aan het Open Limburgs Korenfestival en de Provinciale NKF Competitie  – onderdeel van de Limburgse Koordagen – namen 27 koren deel. Canto Rinato werd hier uitgeroepen tot Beste Limburgs Koor van het Jaar 2019. Jokola uit Brunssum, onder leiding van Ralph Hamer, werd uitgeroepen tot Afdelingswinnaar A groot koor (>30 zangers). In de afdeling B zijn er twee afdelingswinnaars uitgeroepen: Zangvereniging Reconnected uit Voerendaal en Jongerenkoor Cantarella uit Weert.

Naast het Open Limburgs Korenfestival (OLKF) en de Provinciale NKF Competitie, vonden ook diverse workshops en concerten plaats. Hier konden (koor)zangliefhebbers gratis aan deelnemen.

Meer nieuws

Meer nieuws

Inspiratiekoor 2025/2026 – Canticollis: “Stem voor stem, kind voor kind”

Canticollis uit het Heuvelland. Een jong kinderkoor vol energie, opgezet door Ghislaine Mommer. We spraken...

Inspiratiekoor 2025/2026 – Koninklijke Zangvereniging Mastreechter Staar “We treden op, dáárvoor bestaan we”

Voor de reeks gesprekken met de kersverse Inspiratiekoren 2025/2026 gingen we dit keer in gesprek...

Inspiratiekoor 2025/2026 – Orphée Social Singing: “Zingen is onze manier van verbinden”

Voor de editie Inspiratiekoren 2025/2026 is Orphée Social Singing één van de zeven gekozen Inspiratiekoren....